Продавець БІОЛ - інтернет-магазин посуду розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
1156 відгуків
НОВИНКА! Жаровни чугунные Биол 30, 32, 34, 36, 40, 50 смПосмотреть

Вибачте, але тимчасово ми не можемо виконувати Ваші замовлення. Сподіваємось на найшвидше відновлення обробки замовлень.

+380 (98) 861-04-04
БИОЛ - интернет-магазин посуды

Як вибрати сковороду

Як вибрати сковороду

Як вибрати сковороду

Кухня – особливий світ, світ, де все має бути максимально комфортним, зручним і надійним. Сковорода в цьому списку стоїть, чи не на першому місці, тому що багато страви в тому чи іншому вигляді проходять через цей кухонний предмет. На сьогоднішній день ринок переповнений підробками, а вибрати дійсно хороший товар – ціла наука. У цій статті ми розповімо вам як вибрати виріб, що б воно ідеально підходило під ваші вподобання в їжі.

По-перше, визначтеся з матеріалом виготовлення сковороди, а також з тим потрібно вам антипригарне тефлонове покриття. Після чого при виборі сковороди звертайте особливу увагу на такі параметри як вага і товщина стінок сковороди.

Вважається, що чим важче сковорода, тим вона краще. Важка сковорідка більш стійка, рівно стоїть на плиті, що забезпечує рівномірне прогрівання.
До того ж велика вага сковорідки свідчить про те, що на її виготовлення не пошкодували якісного матеріалу – сковорідки легше 500 г виготовлені із сплавів легких металів, а значить, можуть деформуватися при перегріві.

Природно, що вага сковороди безпосередньо пов'язаний з товщиною її стінок – більш товсті стінки у більш важких і якісних зразків. Тому сковорода для м'яса повинна мати товщину стінок не менше 4 мм, висоту 3 см, оптимальна товщина стінок алюмінієвої сковороди для млинців – 2 мм, а висота 1 див.

Тип металу

Саме метал обумовлює, буде сковорода повільно нагріватися і охолоджуватися, дозволить вам швидко регулювати температуру, за якої готується страва.

В даний час сковорідки виготовляють з використанням алюмінію, нержавіючої сталі, чавуну і міді.

Чавунні сковороди міцні, довговічні, важкі, нагріваються не дуже швидко, зате практично до будь-якої температури, довго зберігають і повільно віддають тепло. У таких сковородах виходить відмінне рагу, в них зручно тушкувати птицю, дичину, томити голубці. Чавунна поверхня не боїться металевих щіток і не вимагає спеціальних силіконових лопаточок. Догляд за звичайною чавунною сковородою мінімальний: досить ретельно промити її гарячою водою і просушити.

Алюмінієва сковорода нагрівається швидко і рівномірно, і досить швидко остигає. До достоїнств алюмінію відноситься і вага: сковорода з алюмінію легка. На жаль, на цьому плюси закінчуються. Алюміній реагує з кислотами, надаючи страв металевий присмак, легко дряпається і деформується. Алюмінієву сковороду можна використовувати на індукційних варильних панелях. Тому виробники посуду комбінують алюміній і нержавіючу сталь, створюючи сковороди з багатошаровим дном, а іноді і стінками. У таких сковородах алюміній укладений між шарами стали, і може проявляти свої прекрасні теплорозподільні властивості без шкоди для блюд, що готуються. Сковороди з чистою нержавіючої сталі теж бувають, але слід враховувати, що такі сковороди нагріваються нерівномірно, так як сталь ― не дуже хороший провідник тепла.

Мідні сковороди – вельми дороги, зате красиві і зручні. При неправильному поводженні такі сковороди часто деформуються і тьмяніють. Тому мідь комбінують з нержавіючої сталлю: це робить сковороду міцніше і довговічніше.

Більшість сучасних сковорідок з алюмінію і феромагнітних сплавів обладнуються антипригарним покриттям. Але при виборі таких приготування потрібно знати:

- при температурах вище 200°С покриття типу тефлону починають вигоряти з утворенням отруйних сполук;

- служать такі покриття від сили п'ять років, після чого сковороду доводиться міняти;

- доглядати за таким покриттям треба ретельно: не шкрябати металевими предметами, діяти тільки дерев'яною або пластиковою лопаткою, мити м'якою мочалкою, берегти від випадкових подряпин.

 Дно сковороди

Дно у сковороди повинно бути:

1.                       досить товстим – тільки в цьому випадку воно не буде деформуватися від перегріву;

2.                       рівним (без горбів і ям);

Дно сковороди зовні може бути ребристе або з особливим орнаментом з так званої проточкою дна. Завдяки ребристість сковорода рівномірно прогрівається і утримує температуру набагато довше. Найкраще сковороди з проточкою дна підходять для газових плит, а ось для електроплит краще вибрати сковороду з ідеально гладким дном, покритим вогнетривкою емаллю.

 Розмір сковороди

Найпопулярніші сковороди, які можна зустріти у продажу це сковороди діаметром 18, 20, 22, 24, 26, 28 див. Розмір сковороди, зазначений на його упаковці, означає верхній діаметр виробу, тому потрібно пам'ятати, що купивши сковорідку певного розміру, кришку потрібно купувати такого ж діаметру.

При виборі певного розміру сковороди враховуйте ймовірна кількість осіб, для яких буде готуватися їжа на ній – для одного цілком достатньо сковороди діаметром 24 см, для двох – 26 см, для великої сім'ї – 28 див. Сковорода 18-20 см зручна для швидкого розігрівання їжі.

Також орієнтуйтеся на розмір конфорок на плиті – щоб сковорода не надто перевищувала розміри джерела тепла, інакше по центру сковороди їжа буде підгоряти, а по краях залишиться непросмаженою. В ідеалі діаметр дна сковороди повинен відповідати діаметру конфорки.

Ручка сковороди

Найкраще щоб ручка сковороди була лита. Такі ручки прослужать довго і зможуть витримувати дуже високі температури. Зручніше користуватися сковородами, ручки яких мають покриття з дерева або жаростійкого пластику – це вбереже від можливих опіків.

Якщо ж ви плануєте використовувати сковороду в духовій шафі, купіть сковороду зі знімними або повністю металевими ручками. Сковороду з металевими ручками можна нагрівати в духовці до температури 450°С.

Яка сковорідка необхідна вашій плиті

Для газових плит підходять будь-які сковорідки, але краще всього – з проточкою дна, яка покращує рівномірне нагрівання сковороди.

Для электрических плит подойдет любая сковорода из любого материала, но обязательно с толстым дном, потому что температура нагревания у электроплит значительно выше, чем у газовых. Кроме этого дно сковороды, предназначенной для электрической плиты, должно быть идеально ровным.

Для стеклокерамических плит необходима специальная посуды. Толщина дна сковороды должна быть не менее 3 мм, потому что температура нагревания у стеклокерамической плиты выше, чем у газовых и электрических плит. Для стеклокерамических плит также хорошо подходят сковородки с проточкой дна.

Для індукційних панелей підходять тільки ті сковороди, які зроблені з металів, що володіють магнітними властивостями (чавун, нержавіюча сталь, сталь). Обов'язкова вимога – товсте дно.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner